Akwamaryn symbolizuje niekończącą się miłość, spokój i odwagę. Jak wskazuje jego nazwa wywodząca się z łaciny, oznaczająca dosłownie wodę morską, ma on silny związek z żywiołem wody. Postrzega się go za przewodnika niezbędnego w odnalezieniu ukrytego znaczenia rzeczywistości. Dodaje on pewności siebie, sprawia, że wyrażanie uczuć staje się łatwiejsze. Dedykowany jest osobom nieśmiałym o introwertycznym usposobieniu. Pomaga nawiązywać relacje międzyludzkie oraz pozostać w zgodzie ze sobą, poprzez wzmożenie asertywności. Ponadto wpływa na dostrzeżenie trudnych w zrozumieniu pozytywnych aspektów, które towarzyszom trudnym chwilom. Dzięki temu osiągnięcie bezwarunkowego szczęścia okazuje się znacznie prostsze. Niesamowita moc kamienia sprawia, iż dokończenie rozpoczętych spraw, czy projektów jest łatwiejsza. Będzie zatem idealny dla osób szefów, prezesów i wszystkich osób na wysokich stanowiskach. 

Zastosowanie akwamarynu w medycynie niekonwencjonalnej

Oprócz zachwycającego piękna, akwamaryn przekonuje do siebie zastosowaniem w medycynie niekonwencjonalnej. Według niej doskonale kamień doskonale sprawdzi się w walce z zapaleniem oczu. Ponadto z powodzeniem można stosować go przy schorzeniach głowy, szyi, nerek, wątroby, a nawet dolegliwościach związanych z zębami. Oczyszcza ciało oraz ducha. Sprawdza się przy leczeniu chorób na tle depresyjnym, czy innych zaburzeń związanych z ludzką psychiką. Mniej znane jest stwierdzenie sugerujące, że akwamaryn wpływa też na gospodarkę hormonalną. Z tego powodu pomoże na przykład w leczeniu tarczycy.

Akwamaryn w jubilerstwie

Liczne zastosowania akwamarynu nie kończą się na leczniczych, czy magicznych właściwościach. Jego zaletą jest także niezwykłe piękno wynikające z cudownej, błękitnej barwy. Od lat jest on wykorzystywany w jubilerstwie. W sklepach znajdziemy szeroki wybór zarówno biżuterii codziennej z akwamarynem, jak również tej na specjalne okazje. Często koronuje pierścionki zaręczynowe, czy też niezwykle oryginalne obrączki ślubne.