W oczekiwaniu na ślub młodzi mają ręce pełne roboty. W końcu organizacja tak ważnej uroczystości wymaga ogromu pracy i zaangażowania. Do najważniejszych wyborów, przed którym staną przyszli nowożeńcy jest wybór obrączek. Jest to wieloetapowy proces, który kończy się umieszczeniem na biżuterii personalizowanego grawerunku. Najczęściej jest to data ślubu oraz inicjały pary młodej. Zwolennicy oryginalności decydują się na tytuły ulubionych piosenek lub filmów, wzruszające cytaty oraz pełne miłości sentencje. Cudownym pomysłem jest także wygrawerowanie współrzędnych do jakiegoś miejsca. Może być to miejsce waszej pierwszej randki, lokalizacja wspólnego domu bądź kościoła, w którym się pobierzecie. Napis możecie zastąpić także dowolnym symbolem albo odciskiem palca drugiej połówki. W tym przypadku nie bójcie się użyć wyobraźni i uczyńcie wasze symbole miłości jeszcze bardziej wyjątkowymi. 

Kiedy można umieścić grawerunek? 

Z reguły informacje o grawerunku umieszcza się już w trakcie składania zamówienia na obrączki ślubne. Wtedy też większość jubilerów oferuje wykonanie tej usługi za darmo. Jeśli jednak nie zdecydujecie się od razu, nic straconego. W każdym momencie możecie udac się do specjalisty, który bez problemu umieści na waszych symbolach miłości dowolny napis. Ku przekorze może okazać się to nawet lepszym rozwiązaniem. W końcu wraz z biegiem czasu będziecie w stanie celnie wybrać sentencje do wygrawerowania. 

Czy grawerunek umieszcza się jedynie na obrączkach? 

Grawerunek to bardzo uniwersalny sposób personalizacji, który możemy wykonać na niemalże każdej biżuterii. Bardzo często zdobi on pierścionki zaręczynowe, nieśmiertelniki oraz zwyczajne ozdoby noszone na co dzień. W żaden sposób nie jest on zarezerwowany dla obrączek ślubnych, więc bez żadnych przeszkód możesz wygrawerować chociażby swoje imię na ulubionej bransoletce. Świetnym pomysłem będzie także umieszczenie inicjałów twoich i Twojego przyjaciela na biżuterii, która później podarujesz mu w prezencie. Z pewnością taki gest chwyci go za serce.