Złoto od lat króluje w jubilerstwie. Jest wybierane podczas zakupu biżuterii codziennej oraz tej niezwykle znaczącej. Zdobi pierścionki zaręczynowe gwiazd, obrączki ślubne głów państw, a nawet korony monarchów. Ten luksusowy kruszec jest obiektem pożądania ludzi na całym świecie. Czyste złoto nie nadaje się do produkowania biżuterii, ponieważ jest zbyt miękkie. Abyśmy mogli cieszyć się wyjątkowymi ozdobami, specjaliści tworzą stopy metali, które poprawiają trwałość kruszca. Procentowa zawartość owego metalu w całym wyrobie określana jest próbą. Próba 333 zawiera 33,3% czystego złota. Cena wykonywanych z niej akcesoriów jest stosunkowo niska, za to jej wytrzymałość przoduje nad wyższymi próbami. Z tego względu klasa 333 będzie doskonałym wyborem, jeśli planujemy zakup biżuterii o dużych rozmiarach. Zapewni ona solidne wykonanie oraz dużą odporność na uszkodzenia.

Pierścionki zaręczynowe ze złota 333

Poszukując wymarzonego pierścionka zaręczynowego, z pewnością natkniesz się na modele wykonane ze złota. Próba 333 będzie świetną propozycją dla tych, którzy nie chcą ponieść horrendalnych kosztów. Rezygnacja z wysokiej szlachetności wyrobu nie jest taka zła, jeśli w zamian uzyskujemy świetną jakość. Pierścionek zaręczynowy powinien być oszałamiająco piękny oraz bardzo wytrzymały. Złoto próby 333 spełnia oba te warunki. Ponadto doskonale uwydatni blask kamieni szlachetnych, które wybierzemy. Mogą być to zarówno klasyczne przezroczyste diamenty, jak i nietuzinkowe barwne malachity. Wszystko zależy od naszych preferencji. 

Jak dbać o złotą biżuterię?

Aby mieć pewność, że nasza ukochana biżuteria pozostanie z nami na lata, trzeba o nią odpowiednio dbać. Posiadając złote ozdoby musimy pamiętać, żeby nie narażać ich na kontakt z detergentami oraz kosmetykami. Najlepszym sposobem na uniknięcie styczności jest zdejmowanie biżuterii przed sprzątaniem, gotowaniem, spaniem, uprawianiem sportu oraz braniem prysznica. Dzięki temu unikniemy wszelkich niekorzystnych czynników takich jak woda, słońce, czy pot.