Każdego roku u coraz większej liczby osób diagnozuje się różnego rodzaju alergie. Jedną z najczęstszych jest alergia na nikiel. W tym artykule przyjrzymy się temu schorzeniu i przedstawimy skuteczne rozwiązanie pozwalające uniknąć zapalenia, wysypki lub innych objawów alergicznych.

CO TO JEST ALERGIKA NA NIKIEL?

Jeśli masz alergię na nikiel, najpierw zdefiniujmy nikiel. Jest to przecież pierwiastek chemiczny należący do grupy metali przejściowych. Nikiel jest często używany do wytwarzania taniej biżuterii, a także do produkcji niektórych elementów telefonów komórkowych. W wyniku potencjalnego bliskiego kontaktu przedmiotów niklowych z ciałem jest uważany za jeden z najczęstszych alergenów. Alergia na nikiel dotyka około 17% dorosłych i 8% dzieci.

NAJCZĘSTSZE OBJAWY ALERGII NA NIKIEL

Alergia na nikiel jest bardzo powszechna, ale objawy są różne. Najczęstsze objawy to:

• kontaktowe zapalenie skóry (zaczerwienienie, swędzenie i pieczenie);

• zapalenie spojówek;

• Astma, duszność

• nieżyt nosa;

• odrzucenie implantów ortopedycznych i dentystycznych

• alergia na nikiel na poziomie ogólnoustrojowym.

Powyższe objawy mogą się w każdym przypadku nasilać w różnym stopniu, w zależności od indywidualnej podatności organizmu.

Kiedy nosimy niklowe pierścionki, kolczyki, obcisłe bransoletki i naszyjniki, jesteśmy szczególnie narażeni na kontakt z niklem. Jest to podobne do tego, jak używamy naszych telefonów bez etui.

Skąd się bierze uczulenie na nikiel?

Naukowcy odkryli, że nikiel jako substancja wiąże się z receptorem układu odpornościowego zwanym TLR4, który jest odpowiedzialny za wykrywanie niebezpiecznych patogenów w organizmie. W rezultacie reakcja obronna i stan zapalny ostrzegają przed „niechcianym intruzem”. W rezultacie, nawet jeśli nie jesteś uczulony na nikiel, ale masz z nim duży kontakt, bardzo możliwe, że rozwiniesz tę niechcianą alergię w wyniku nadmiernego kontaktu.

ALERGIA NA NIKIEL – JAK UNIKNĄĆ ODKRYTYCH OBJAWÓW?

Aby uniknąć nieprzyjemnych objawów alergii na nikiel, należy powstrzymać się od używania przedmiotów niklowanych. Czy to oznacza, że ​​powinniśmy przestać nosić biżuterię? Nie ma mowy! Wystarczy zastąpić metalowe pierścionki i kolczyki biżuterią bez niklu, taką jak złoto, srebro lub platyna. Pamiętaj jednak, aby wybierać biżuterię jak najwyższej jakości, co oznacza, że ​​zawiera najczystszy stop danego metalu.

ZATRZYMAĆ SWOJĄ ALERGIĘ BIŻUTERIA BEZ NIKLU!

Biżuteria bez niklu to najlepszy sposób na walkę z alergiami! Nie musisz z tego powodu rezygnować z atrakcyjnego wyglądu czy eleganckiego wizerunku. Twoje stroje nadal będą olśniewać i wzbudzać podziw Twoich towarzyszy, a Twoje ciało będzie Ci wdzięczne! Biżuteria bez niklu pozwoli Ci być piękną i zdrową w każdej sytuacji!