Często twierdzi się, że metale szlachetne nie wywołują reakcji alergicznych. Z drugiej strony złoto i srebro nie powinny być alergiami, a jednak są! W rzeczywistości, chociaż prawdą jest, że rudy srebra i złota są stosunkowo niealergiczne, niewielka część populacji doświadcza reakcji alergicznych po kontakcie z tymi metalami. To właśnie alergia na srebro będzie tematem dzisiejszego artykułu.

KIEDY MASZ UCZELNIENIE NA SREBRNO I JAK WYGLĄDAJĄ OBJAWY?

Alergia każdej osoby na srebro wyraża się w wyjątkowy sposób. Z drugiej strony najbardziej rozpowszechnionymi objawami alergii są te, które pojawiają się po bezpośrednim kontakcie ze srebrem:

• drapanie;

• pieczenie ciasta;

• nawiązać kontakt z egzemą;

• stan zapalny skóry

Zazwyczaj jednak objawy te są związane z bezpośrednim kontaktem z biżuterią, w wyniku czego najczęściej alergia na srebro pojawia się po założeniu srebrnych kolczyków, pierścionków lub pierścionków zaręczynowych. W większości przypadków objawy te powinny ustąpić w ciągu kilku godzin od zdjęcia srebrnej biżuterii i powinny zniknąć całkowicie w ciągu maksymalnie kilku dni.

KIEDY BYŁ NAJBARDZIEJ NIEBEZPIECZNY CZAS NA SREBRNĄ ALERGIĘ?

Dla wielu osób alergia na srebro to już przeszłość. Największą liczbę przypadków alergii udokumentowano w latach 40. XX wieku, kiedy azotan srebra był używany do tworzenia sztućców i innych wyrobów ze srebra. Alergia na srebro jest bez wątpienia obecnie znacznie mniej powszechna niż w przeszłości.

JAK CZĘSTO ROZWIJA SIĘ alergia na srebro?

Alergia na srebro jest niezwykle rzadka i w rzeczywistości najczęstszą reakcją alergiczną jest zmieszanie metali, które są używane do utwardzania stopu srebra, a nie sam stop srebra. Ważne jest również, aby pamiętać, że gdy objawy alergii występują w połączeniu ze słoną wodą, tj. gdy nadmiernie się pocisz, objawy się nasilają. W rezultacie możliwe jest, że zimą wystąpi więcej reakcji alergicznych niż latem.

CO ZROBIĆ, JEŚLI MASZ alergię na srebro i jak sobie z nią radzić?

Alergia na srebro może być bardzo nieprzyjemna. Co powinieneś zrobić w tej sytuacji? Można uniknąć srebrnej biżuterii lub zwrócić się o odczulanie do lekarza z doświadczeniem w tej dziedzinie. Jednak niezależnie od podjętej w tym zakresie decyzji, w przypadku kontaktu ze srebrem alergika, należy zdjąć srebrną biżuterię, którą można nosić, a dotkniętą skórę pokryć odpowiednim kremem, który nawilży skórę i złagodzi ból. objawy szybko.